Lensa Sony E 11mm F1.8 (SEL11F18)
Rp7.599.000
Ketersediaan: Hanya 1 tersisa di stok
Spesifikasi :
E-Mount Lens/APS-C Format
16.5mm (35mm Equivalent)
Aperture Range: f/1.8 to f/16
Dual Linear AF Motors; Internal Focus
Min. Focusing Distance: 4.7″
Suppressed Focus Breathing
Dust- and Moisture-Resistant Design
Rounded 7-Blade Diaphragm
Filter Size : 55 mm (Front)
Ultra-wide F1.8 for stills and movies
With an 11 mm (35mm full-frame equivalent: 16.5 mm) focal length for dynamic images and a large F1.8 aperture for deep bokeh, this 181-gram (6.4 oz.) APS-C format lens has the mobility you need to capture stunning stills and movies anywhere
Berat 1 kg
Dimensi 15 × 16 × 15 cm
Ulasan
Belum ada ulasan.
Jadilah yang pertama memberikan ulasan “Lensa Sony E 11mm F1.8 (SEL11F18)”
Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *
Keranjang Belanja
lensa sony e 11mm f1.8 (sel11f18)Lensa Sony E 11mm F1.8 (SEL11F18)